Nowy sezon turystyczny na schronie zaczęliśmy od …zakończenia Księgi Pamiątkowej, skłoniło to nas do dokonania jej przeglądu.
Pierwszy wpis pochodzi z 27 czerwca 2009 r., ostatni z 29 maja 2016 r., pierwszego dokonali członkowie Koła Naukowego Historyków Studentów PWSW, jako ostatni wpisali się Dorota i Michał z Kosakowa koło Gdyni. Może nie jest to wyczyn, że po 7 latach została zapisana cała księga, ale biorąc pod uwagę, że schron udostępniany jest do zwiedzania tylko w sezonie turystycznym, w weekendy (poza wyjątkami) i, że nie wszyscy decydowali się na wpis możemy być zadowoleni, że odwiedziło nas tyle osób, że wszystko co robiliśmy na tym schronie, nie robiliśmy tylko dla siebie.
Jeżeli zagłębić się w treść księgi to można zauważyć, że odwiedzali nas goście z najodleglejszych stron świata i kraju. Byli u nas turyści z Kanady, USA, Anglii, Francji, Izraela, Rosji, Afganistanu, Japonii, Belgii, Finlandii, Węgier i jeszcze z kilku innych krajów. Z Polski gościliśmy u nas turystów z Puław, Kątów Wrocławskich, Warszawy, Częstochowy, Kłodawy, Bledzewa, Kielc, Olkusza, Łowicza, Gliwic, Myszkowa, Zawiercia i tak można by wymieniać w nieskończoność.
Swoim majestatem zaszczycili nas przedstawiciele Przemyskich władz oraz Poseł na Sejm RP Maria Zuba, byli też przedstawiciele naszego sponsora, firmy „Greinplast”, byli goście z różnych stowarzyszeń, klubów, organizacji, np.:
- WK PTTK „OSESEK” z Twierdzy Grudziądz
- Pomorskie Stowarzyszenie schrony fortyfikacji „REDUTA” O. PTTK Marynarki Wojenne
- O. PTTKA przy klubie POW (IWSZ)
- Harcerski Krąg Akademicki „Feniks” Rzeszów
- Nadleśnictwo Stary Sącz
- Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych w Krakowie
- Stowarzyszenie Historyczne „Pionierzy 40 pp Dzieci Lwowskich”
- Grupa Ratowników PCK Będzin
- Niereformowalna Grupa Turystów od Siedmiu Boleści „Rubież” Biłgoraj
Licznie odwiedzały nas wycieczki szkolne, np.:
- Gimnazjum nr 1 Bochnia
- Gimnazjum nr 15 Lublin
- Szkoła Podstawowa z Dąbrowy koło Koszalina
- ZSO nr 1 Mielec
- ZSO nr 7 Szczecin
Bardzo ciekawego wpisu w 2010 r. dokonał świadek walk o Przemyśl płk. w stanie spoczynku Ignacy Dąbrowski, pisał o czerwcu 1941 r. i grobach żołnierzy z „naszego” schronu.
Wpisano dużo podziękowań i życzeń powodzenia i wytrwałości w dalszej działalności. Życzenia były chyba szczere ponieważ, dalej działamy, wzbogaciliśmy ekspozycje o parę nowych eksponatów i pozyskaliśmy kilka elementów z wyposażenia schronu.
Kliknij na obrazek, jeśli chcesz zobaczyć strony z wpisami.